Dobrý den, vítám vás na svých stránkách, které jste právě otevřeli. Nikdy dříve by mne nenapadlo, že tyto stránky budu mít. Celý svůj dosavadní život se věnuji dětem a děti miluji. Proto bych vám chtěla předat své zkušenosti. Za svou praxi jsem s setkala se spoustou informací. Mnohdy velmi protichůdných:
Jednu dobu bylo kojení doporučováno jako to nejlepší, co svému děťátku můžete dopřát. V té době jsem napsala i svou práci v rámci středoškolské odborné činnosti na téma kojení.
Po nějaké době zase nastal trend umělé výživy. Kojení se prezentovalo jako to nejhorší, co může maminka svému děťátku poskytnout. Do mléka přechází všechny škodlivé látky, se kterými se maminka setká ve své výživě.
Nejlepší je tudíž mléko vyrobeno uměle. Už v porodnici maminkám doporučovali děti nekojit a hned přejít na umělou výživu a kojení bylo prezentováno jako špatné. Později se kojení začalo zase doporučovat.
Nějaký čas se velmi doporučovalo, aby se kojenci pokládali na bříško. V té době to byla velmi doporučovaná poloha. Potom se tato poloha začala zavrhovat jako nejhorší. Prezentovalo se, že v této poloze vzniká nejvíce náhlých úmrtí kojenců.
Později zase byla doporučována jako nejlepší poloha na boku. Děti se pokládaly do postýlky na bok a podkládali se přikrývkou nebo dekou. Nějakou dobu se děti svazovaly do peřinky. Ručičky se přiložily k tělíčku a děťátko se zavázalo do peřinky.A mohla bych takto pokračovat do nekonečna…
Za celé ty roky mé praxe u dětí a nebylo jich málo, jsem vzhledem k protichůdným informacím došla ke zjištění, že je důležité, aby se člověk řídil svým ,,zdravým lidským rozumem. Neexistuje žádný ten pravý návod na zrovna to vaše děťátko. Každé je jiné a potřebuje jiný přístup…
Chtěla bych vám nabídnout informace, ke kterým jsem dospěla za své roky praxe u dětí.Tyto informace samozřejmě nemusí být pro každého. Jen vy rozhodnete, zda tyto informace jsou právě pro vás.
Myslím si, že nejdůležitější při péči o vaše děťátko je intuice.Dělat vše, tak, jak to cítíte, že je to správné…Nebo mám pro vás ještě jednu radu, se kterou asi mnozí z vás nebudou souhlasit a myslím si, že vyvolám touto radou u některých silné emoce.A tou radou je, zeptejte se vaší maminky. Vzhledem k tomu, že vás vychovala, má určitě spoustu informací, které by vám mohla předat. Prošla si všemi možnými úskalími, kterým byste se vy, díky jejím radám mohli vyvarovat.
Chtěla bych vás pomalu krok za krokem provést životem s vašimi dětmi.Dozvíte se něco o psychomotorickém vývoji, jak svému děťátku pomáhat, aby se rozvíjelo ve svých dovednostech.Mým krédem je, že je důležité vaše děti zaměstnat, aby nezlobily.Tím zaměstnáním nemyslím posadit je ke hrám, pohádkám na tabletu, notebooku, televizi, jak dnes vidíme téměř na každém kroku.
Dokonce nejsou výjimkou děti s tablety v restauracích u oběda.Vzhledem ke své praxi s dětmi mám za tu dobu vypozorováno, že dnešní děti jsou vlastně velmi ochuzeny.O co ochuzeny? Hlavně o čas strávený se svými rodiči.
Kdyby se mi alespoň trochu podařilo něco změnit, měly by tyto stránky svůj smysl…Myslím si, že nikdy není pozdě začít trochu jinak. Moc ráda vzpomínám na seriál v televizi,který se zaměřil na výchovu ,,nezvládnutelných“ dětí. Mohli se zde přihlásit rodiče, kteří si se svými dětmi nevěděli rady.
Do této rodiny přišla chůva, která měla rodičům ukázat, jak tyto děti usměrnit. Vše spočívalo v tom, že stačilo ukázat rodičům, jak tyto děti zaměstnat. V této rodině chůva pobyla nějaký čas. Děti se v její přítomnosti velmi proměnily, přestaly zlobit.
Hodně mne také oslovil film KOUZELNÁ CHŮVA NANNY MC PHEE. Film byl o chůvě, která přicházela do rodin s nezvládnutelnými dětmi.Přicházela jako škaredá stařena a odcházela jako mladá krasavice. Postupem času se měnila její vizáž. Když se děti naučily nějakou dovednost, chůva postupně krásněla- mizely jí vrásky, bradavice….Tento film všem můžu jen doporučit. A co pohádky? Čtete svým dětem? Myslím si, že je to velmi důležité.
Moc ráda já i mé děti vzpomínáme na večerní chvíle strávené čtením nebo vypravováním pohádky. Později jsme si takto večer sdělovali své zkušenosti z prožitého dne.A co výlety? Pořádáte je s dětmi? Ale tím nemám na mysli celodenní výlety do supermarketů spolu s rodiči, kde je odložíte do koutku pro děti a myslíte si, jak jsou spokojené…
Hledáte pro své děti nějaké vyžití? V létě jsem při svém pobytu v Čechách navštívila MIRÁKULUM.
Že nevíte, o co se jedná? Také jsem to nevěděla, až do chvíle, kdy jsem tento park pro děti navštívila.
Procházela jsem tímto parkem a žasla, co všechno se dá vymyslet pro naše děti. Obrovské trampolíny, houpačky, stavby, bludiště, zvířátka, vodní svět s vodními mlýnky a spousta dalších atrakcí pro děti. Děti zde byly nevýslovně šťastné a spokojené, samozřejmě se svými rodiči.
A co zoologické zahrady? Navštěvujete je s nimi? Naučíte zde vaše děti, jak se jmenují jednotlivá zvířátka, jak zvířátka bydlí, co potřebují ke svému životu…Jak se v ZOO chovat, abychom zvířátka nerušili. Podívají se spolu s vámi, co si dávají dobrého k jídlu a určitě zjistí spoustu zajímavostí…
A co les? Chodíte s dětmi do lesa? Učíte je, že v lese se musí chovat tiše, aby nerušili zvířátka? Poznáváte spolu s nimi stromy, rostliny, houby?Úplně jednoduše řečeno, věnujete se svým dětem?
Věřte, že čas strávený s nimi je nejlepší investicí, kterou můžete svým dětem dát. A v tomto vám chci trochu pomoci i já.
Komentáře nejsou povoleny.
Moc krasne
Určitě užitečné věci